© 2017 admin

Awarie a frytownice elektryczne

Podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia gastronomiczne, tak i frytownice elektryczne nie należą do bezawaryjnych sprzętów. Na pewno trzeba jednak wspomnieć o tym, że urządzenia przeznaczone do użytku profesjonalnego odznaczają się znacznie mniejszym stopniem awaryjności aniżeli urządzenia produkowane z myślą o gospodarstwach domowych. ostatecznie przecież w rachubę wchodzą tutaj zupełnie inne warunki pracy, poza tym profesjonalne frytownice elektryczne oraz inny tego rodzaju sprzęt jest nieporównywalnie częściej eksploatowany – tak na dobrą sprawę podczas jednego dnia roboczego pracuje przez cały czas.

Uszkodzenie frytownicy może być kosztowne.

Uszkodzenie frytownicy może być kosztowne. Frytownice Gastronomiczne od M&M Gastro

Nie ma się więc co dziwić, jeżeli od czasu do czasu przytrafi się jakaś mniejsza lub większa awaria. W przypadku małych problemów można sobie z nimi spokojnie poradzić we własnym zakresie, nie mniej jednak wskazane jest uprzednie zapoznanie się z instrukcją obsługi. Jeżeli jednak trafi się cos poważniejszego, zabieranie się za samodzielne rozwiązanie takiego problemu jest całkowitym nieporozumieniem. Takimi rzeczami powinien się wówczas zająć tylko i wyłącznie autoryzowany serwis gastronomiczny.

W przeciwnym wypadku, jeśli frytownice elektryczne są jeszcze na gwarancji, mogą tę gwarancję stracić. To samo tyczy się sytuacji, kiedy chcąc zaoszczędzić na kosztach zleca się naprawę serwisowi nieautoryzowanemu. O jednej jeszcze rzeczy trzeba wspomnieć. Nowoczesne, profesjonalne frytownice elektryczne są produkowane z części odznaczających się najwyższą jakość – tak więc jakość ta nie jest przyczyną awarii. Zdecydowanie najczęściej winić za taki stan rzeczy należy skoki napięcia, nieprawidłową eksploatację czy też to, że frytownice elektryczne nie były utrzymane w należytej czystości. W sytuacji, kiedy frytownice elektryczne nie funkcjonują w taki sposób, w jaki funkcjonować powinny, nie należy w żadnym wypadku ich używać. Wymagają natychmiastowego wyłączenia. Należy wówczas skontaktować się z autoryzowanym serwisem i nie uruchamiać sprzętu, dopóki nie będzie wiadomo, o co chodzi.

Przedstawiamy naszego sponsora i współpracownika. Firma specjalizująca się w szeroko pojętym sprzęcie gastronomicznym z którą współpracujemy od jakiegoś już czasu.